Otázky a odpovede - dôležité

02.11.2018

Viacerí ľudia v dedine sa ma opäť pýtali na list "Pat a Mat". Údajne sa aj na facebooku na túto tému vedie diskusia, v rámci ktorej v inotajoch niektorí respondenti obviňujú aj mňa alebo niekoho z mojich sympatizantov.

List "Pat a Mat" som do schránky dostal poštou aj ja a odpovedal som v tejto veci Ľubovi, ktorý sa ma pýtal na môj postoj k tejto veci (otázky a odpovede na mojom webe). Keďže sa na to pýtajú aj ďalší, zaujmem aj konkrétnejšie stanovisko.

Určite by som neinvestoval niekoľko sto eur na poštovné pri zasielaní pamfletu, ktorý mi nijako nepomôže, naopak, môže mi skôr uškodiť. Domnievam sa totiž, že voličská základňa spomínaného kandidáta nie je moja, a preto aj prípadná strata jeho hlasov pomôže iným kandidátom. Mne nie. Treba sa teda pýtať, kto z toho môže mať osoh? Ja som moje prostriedky určené na kampaň investoval do volebného kalendára s motívmi obce, ktorý môže poslúžiť každému ako užitočná vec. Toto je štýl práce a propagácie, ktorú ja preferujem. Ak niečo urobím, tak výsledok musí mať hodnotu pre ľudí.

Nestotožňujem sa ani s anonymnou formou, ktorú tajný pisateľ zvolil. Keby som chcel nejakých protikandidátov alebo nejaké veci komentovať, určite by som sa pod to aj podpísal. V témach, ktoré som rozoberal na mojom webe boli aj kritické stanoviská k niektorým veciam a písal som ich otvorene a verejne. Rovnako nevidím dôvod písať tajne veci, ktoré boli obsahom spomínaného listu "Pat a Mat", pretože sa javí, že skutočnosti tam uvádzané sú pravdivé a dá sa s nimi súhlasiť. To usudzujem aj z toho, čo vieme, že daný kandidát, proti ktorému bol list smerovaný vôbec nepoprel jeho obsah, iba sa zatiaľ vyjadril k nevhodnej anonymnej forme.

Využívam aj tento priestor na oznámenie, že v mojej kampani sa v krátkom čase objavia aj listy, ktoré však osobne roznesiem ľuďom do domácností. Avizujem svoj zámer, aby bolo všetkým jasné, že listy prídu a budú s mojím podpisom. Čoskoro sa k Vám dostanú a môžete mať istotu, že sa v nich nebudem zapodievať inými kandidátmi ale ako vždy tým, čo mám záujem urobiť pre ľudí. Veľmi konkrétne veci, ktoré, verím, si každý rád prečíta... Bude to časť programu, veľmi jednoduché veci pre život, ktoré si ľudia v tejto obci zaslúžia, lebo táto obec má robiť pre občanov. Aby cítili v dennodennom živote, že Voderady sú obec, ktorá má na viac. Na viac v zmysle služby pre občana. Oveľa viac pre všetkých...