Voderady máme na viac!

11.09.2018

Voderady, máme na viac!

Viac pre naše deti,

oveľa viac pre všetkých.

Milé Voderadčanky a Voderadčania,

volám sa Michal Matejčík a kandidujem na post starostu Voderád. Už desať rokov pôsobím v obci. Bol som pri založení základnej umeleckej školy, v ktorej pôsobím ako riaditeľ. Vybudovali sme vynikajúcu umeleckú školu, kde deti rady chodia a sú úspešné. Aktívne som sa zapájal do prípravy a realizácie rôznych podujatí. Pracujem v komisiách obecného zastupiteľstva. Vediem spevácky zbor Prameň a v neposlednom rade, Voderady sú miestom, kde som sa rozhodol žiť so svojou rodinou.

S mojou kandidatúrou súvisí aj to, že od Vás dostávam veľa otázok a diskutujeme o mnohých témach. Keďže niektoré otázky sa opakujú často a zaujímajú viacerých, rád na ne zodpoviem aj takouto formou. Pre tých, ktorých to zaujíma podrobnejšie, zriadil som webstránku, kde je informácií viac (www.michalmatejcik.sk). Takisto som pripravený s Vami diskutovať na akékoľvek témy. Môžete ma osloviť osobne, telefonicky, či e-mailom.

Prečo som sa rozhodol kandidovať?

Čo bude s umeleckou školou? A či by nebolo lepšie, keby som radšej pokračoval v riadení tejto školy?

Možno to nie je zrejmé na prvý pohľad, ale tieto otázky spolu súvisia. Aj odpoveď na ne je jedna. Je obsiahnutá v mojom hesle: "Voderady, máme na viac! Viac pre naše deti, oveľa viac pre všetkých."

O post starostu sa neuchádzam preto, že by som nechcel robiť riaditeľa umeleckej školy. Práve naopak. Túto prácu robím rád a výsledky dokazujú, že ju robím aj svedomito, aj dobre. Viem si predstaviť, že post riaditeľa dokáže v súčasnosti, keď už je škola funkčná a rozbehnutá, zastávať aj niekto iný. Najmä, ak bude mať podporu obce. Ani v súčasnosti už nie je možné našu základnú umeleckú školu posunúť dopredu inak ako s výraznou pomocou a angažovaním obce, teda starostu a poslancov. Som presvedčený, že ak dostanem Vašu dôveru, ako starosta obce dokážem urobiť viac nielen pre rozvoj umeleckého vzdelávania, ale aj pre naše deti v materskej a základnej škole. Oveľa viac sa dá urobiť pre všetkých.

Povedzme si úprimne: v prepočte na obyvateľa žijeme v jednej z najbohatších obcí na Slovensku. To, že sa niektorí snažia tváriť, že to tak nie je, pravdu nezmení. Obecný rozpočet je verejný, stačí sa naň pozorne pozrieť. A občania by to mali cítiť. Mali by mať z toho výhody. Aké výhody tu máme napríklad oproti susedným Pavliciam či Slovenskej Novej Vsi, ktoré majú minimálne obecné rozpočty? Voderady, máme na viac! A to nemyslím len finančne. Je to obec s veľkým potenciálom. Rád by som ponúkol riešenia na jeho využitie. A to sa dá len na pozícii starostu obce.

Som Voderadčan! To musí znieť hrdo.

Byť Voderadčan, to musí byť aj výhodné!

Mám riešenia pre skvalitnenie života v obci, skutočné výhody pre občanov, reálne nástroje pre pomoc mladým rodinám s deťmi, kvalitné služby pre občanov, zvýhodnené služby pre našich seniorov a odkázaných na pomoc, námety pre investičné akcie, aké si táto obec zaslúži vzhľadom na svoje príjmy.

Záleží mi na prostredí, v ktorom žijeme. Chcem, aby bolo upravené a zelené. Sú tu možnosti pre skvalitnenie a podporu bytovej politiky, zlepšenie dopravnej situácie a ďalšie témy, ktoré Vám postupne predstavím.

Som pripravený na otázky občanov odpovedať ponúknutím riešení a nie výhovorkou, že obec nemá peniaze. Považujem za trápne, že som musel absolvovať účasť na viacerých zasadnutiach obecného zastupiteľstva s doprosovaním sa o príspevok na vydanie cédečka pre náš spevácky zbor. O takéto veci by sa nemal nik doprosovať. To by obec mala ponúknuť automaticky. Je to o ľuďoch. A ak sa ako starosta obce a poslanci budeme snažiť, budeme mať ešte viac. Stále je tu príležitosť na získanie veľkého množstva externých zdrojov. Sú tu prostriedky z EÚ. Dnes by sme nemali napríklad novú prístavbu základnej školy, kde doteraz bola umelecká škola, a ktorú dnes z nedostatku priestorových kapacít akútne potrebuje základná škola.

Využime najmä potenciál našich občanov. Máme tu šikovných podnikateľov, rodičov ochotných pomôcť, kde treba, i seniorov, ktorých skúsenosti sú cennou hodnotou.

Matejčíka na post starostu chce dosadiť predchádzajúci starosta?

Žijem tu už dosť dlho na to, aby som vedel, že tu žije určitá skupina ľudí, ktorá sa živí na tom, že intriguje, ohovára a znevažuje. Nechcem sa zapájať do takéhoto štýlu komunikácie. Preto sa k tejto otázke vyjadrím verejne a budem to tak robiť vždy. Považujem za úbohé, ak by sme sa teraz alebo v budúcnosti mali venovať takýmto klebetám namiesto diskusii o reálnych potrebách našich občanov.

Každý, kto sa uchádza o dôveru voličov, ide s kožou na trh, čím dáva do stávky svoje vlastné meno. Dvoch predchádzajúcich starostov som sa bol pred svojím rozhodnutím opýtať, či majú záujem kandidovať a či by mi boli ochotní pomôcť, ak budem kandidovať ja. Obaja odpovedali, že kandidovať nechcú, a pomoc mi prisľúbili. Budem rád, ak svoje slovo dodržia.

Mám záujem spolupracovať s každým, kto je a bude ochotný priložiť ruku k tomu, aby sa naše Voderady stali lepším a krajším miestom pre život. Pre všetkých. Výsledok tejto práce musí byť taký, aby z toho mali viac naše deti, aby z toho mali oveľa viac všetci.

...ak ešte nemáte odo mňa zápisník s veselým smailíkom a máte oň záujem, neváhajte ma kontaktovať. Rád Vám ho venujem. Môžete si do neho zapisovať Vaše námety, otázky a témy, ktoré Vás zaujímajú. Rád sa s Vami o nich porozprávam. Beriem to zároveň aj ako záväzok, že v prípade zvolenia za starostu obce môžete s námetmi, ktoré budete mať zapísané v mojom zápisníku, prísť kedykoľvek za mnou a očakávať riešenia. Myslím, že je to fér!